Zespół Szkół w Szalowej

WITAMY NA  STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. KS. STANISŁAWA PĘKALI  W SZALOWEJ

 Kontakt    

Sukcesy naszych plastyków


.

Magurskie wątki i zakątki

 21 września 2016 r. w Ośrodku Edukacyjnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej odbyły się warsztaty plastyczne będące dodatkową nagrodą dla laureatów konkursu plastycznego „Magurskie wątki i zakątki”. W warsztatach uczestniczyło 12 uczniów z 6 szkół, którzy przybyli ze swoimi opiekunami - nauczycielami i rodzicami.  6 uczniów  z naszej szkoły; Magdalena Gębarowska, Martyna Kozioł, Katarzyna Grębla, Miłosz Krzeszowski, Dominika Wojtas, Aleksandra Janusz pod opieką nauczycielki plastyki Lucyny Jamer-Książkiewicz wzięło udział w tym bardzo miłym wydarzeniu.

Młodzież po raz kolejny doświadczyła gościnności tego miejsca i mogła pod okiem specjalistki, jurorki konkursu pani Dominiki Jędrzejczyk – Wielgosz  przenieść na kartki zaobserwowany w plenerze wycinek rzeczywistości. Motywem przewodnim prac plastycznych była dominanta.  Problem dominanty został przez dzieci rozwiązany w 100%, co podkreślała prowadząca warsztaty i prace zebrane na wspólnej wystawce. Dodatkowo pani Dominika przybliżyła uczestnikom zasady pisania ikon. Wielu z nas zabłysła w oku iskierka nadziei, że może kolejne spotkanie będzie okazją do stworzenia takich drewnianych „cudeniek”. Uczniowie kierują słowa podziękowania dla Rady Rodziców, która dofinansowała przejazd do Krempnej oraz organizatorów warsztatów plastycznych.

http://www.magurskipn.pl/index.php?d=aktualnosci&art=1279

Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka – edycja kurpiowska
W dniu 23 stycznia 2017 roku, w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której podsumowano III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka – edycja kurpiowska.” Na konkurs wpłynęły 402 prace. Jury nagrodziło i wyróżniło 14 autorów. W tym zacnym gronie nagrodzonych znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej z Szalowej – Weronika Barczyk z klasy 2, która zajęła I miejsce. Trzeba wspomnieć, że to drugi plastyczny sukces Weroniki w tym roku szkolnym. Poprzedni, to wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. ”Drugie życie drzewa” Magurskiego Parku Narodowego. W kategorii 12- 15 lat komisja konkursowa wyróżniła batik jednobarwny i kolorowy wykonany przez Oliwię Mól – uczennicę klasy I Gimnazjum. Młode artystki swoje prace wykonały pod kierunkiem nauczycielki Lucyny Jamer -Książkiewicz na zajęciach koła plastycznego.
 
Dzięki uprzejmości wójta gminy Łużna – Kazimierza Kroka, wsparciu dyrektora Zespołu Szkół w Szalowej – Ryszarda Skórskiego, 5 uczestniczek konkursu miało możliwość bezpłatnego wyjazdu do Warszawy. Wyjazd był okazją, by zobaczyć najciekawsze miejsca w stolicy, uczestniczyć w „słodkich warsztatach” w Manufakturze Czekolady
 
 
 
i wziąć udział w uroczystej pokonkursowej gali przygotowanej przez Fundację Żyj z Pasją. Galę prowadzili Zofia Czernicka, Michał Olszański i Conrado Moreno. Rolę Honorowej Babci tegorocznej edycji pełniła aktorka Magdalena Zawadzka, a rolę Honorowego Dziadka aktor Wiktor Zborowski. W uroczystości uczestniczyli również Honorowi Dziadkowie z poprzednich edycji programu: Janusz Tylman, Czesław Majewski, Stefan Friedmann oraz przyjaciele Fundacji: Jakub Porada, Anna Dec. Uroczystość uświetnił koncert utworów z repertuaru Anny German w wykonaniu Joanny Rolewskiej, przy akompaniamencie Szymona Kowalczyka.
 
 

Nagroda za zajęcie I miejsca, to wyjazd na Wakacje z pasją (9-22 lipca 2017r), organizowane przez Fundację w Zakopanem oraz zestaw materiałów plastycznych firmy ASTRA. Weronika Barczyk ma zatem okazję, by wziąć udział w niezapomnianych wakacjach, gdzie ma możliwość uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez znanych, pełnych życiowych pasji ludzi oraz spotkać się z rówieśnikami, którzy na pierwszym miejscu stawiają sobie rozwój własnych zdolności nie tylko plastycznych. Zapraszamy do udziału w takiej formie wypoczynku uczniów naszej szkoły. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie fundacji http://www.fundacjazyjzpasja.pl/wakacje-z-pasja-2017-7
Wyjazd do Warszawy dostarczył uczestniczkom wiele niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY i życzymy kolejnych plastycznych sukcesów. Obszerne relacje z tego wydarzenia znajdują się na poniższych stronach. Zapraszamy do obejrzenia.
 

 

Odwiedzin :