Zespół Szkół w Szalowej

WITAMY NA  STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. KS. STANISŁAWA PĘKALI  W SZALOWEJ

 Kontakt    

Osiągnięcia młodych piłkarzy i piłkarek

W miesiącu październiku, w rozgrywkach gminnych i powiatowych dominowała piłka nożna. Więcej... 

W miesiącu październiku, w rozgrywkach gminnych i powiatowych dominowała piłka nożna. Jako pierwsze zostały rozegrane Gminne Turnieje Piłki Nożnej Dziewcząt Starszych i Młodszych. W obydwu grupach wiekowych zwycięstwo odniosła reprezentacja naszej szkoły. Na Mistrzostwach Powiatu Gorlickiego dziewczęta starsze w składzie: Aleksandra Wiejaczka, Aleksandra Janusz, Emilia Sandecka, Angelika Gubała, Martyna Szymczyk, Kamila Wojtas i Martyna Gębarowska zajęły III miejsce, a młodsze: Weronika Martuszewska, Dominika Wojtas, Zuzanna Wojtas, Nikola Gubała, Angelika Wojna, Daria Konieczko i Weronika Waląg, miejsce IV.
Chłopcy, rocznik 2005-2006 w rozgrywkach gminnych zajęli II miejsce. W skład drużyny weszli: Szymon Szura, Dariusz Kafel, Szymon Ksiażkiewicz, Marcin Pisarczyk, Hubert Liszka, Jakub Bryła, Damian Węgrzyn, Maciej Myśliwiec i Kacper Śliwa.
Reprezentację chłopców rocznik 2007 i młodsi stanowili: Kacper Biel, Karol Biskup, Dawid Matusik, Bartłomiej Sorota, Bartłomiej Szura, Mateusz Święs, Artur Kostrzewa, Patryk Zarzycki, Dariusz Gryzik i Artur Wojtas. W turnieju gminnym nie mieli sobie równych i odnieśli zdecydowane zwycięstwo. Na Mistrzostwach Powiatu Gorlickiego, po bardzo zaciętej walce i pokonaniu wymagających przeciwników, nasza drużyna wywalczyła również I miejsce. 15 listopada będzie uczestniczyć  w rozgrywkach rejonowych w Rytrze.
W dniu 9.10.2019 odbyły się gminne zawody w piłce nożnej dziewcząt rocz 2005/06.
W zawodach wzięło udział 5 drużyn: SP Łużna 1, SP Bieśnik, SP Mszanka, SP Wola Łużańska i drużyna naszej szkoly SP Szalowa. System rozgrywek to mecze każdy z każdym. Nasze dziewczęta stanęły na wysokości zadania zajmując pierwsze miejsce wygrywając 4 spotkania i jedno remisując. Drugie miejsce zajęła drużyna SP Wola Łużańska a trzecie SP ....... Dzięki zwycięstwu nasza szkoła reprezentowała gminę na zawodach powiatowych, które odbyły się 21.10 w Libuszy. W stawce 6 zespołów nasza drużyna stanęła na podium zajmując trzecie miejsce. W rozgrywkach grupowych wygraliśmy z SP Wójtowa 3:0 i przegraliśmy z SP Bobowa 1:3. W meczu o trzecie miejsce pokonaliśmy SP Ropa 5:2. Cieszy ogromne zaangażowanie oraz dobra gra naszych piłkarek i dużo strzelonych goli. Szkołę reprezentowały Aleksandra Wiejaczka, Aleksandra Janusz, Emilia Sandecka, Angelika Gubała, Martyna Szymczyk, Kamila Wojtas i Martyna Gębarowska.
 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów osiągniętych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów sportowych, a nauczycielom wych.fiz. i trenerom t.j. Jackowi Ruchale, Pawłowi Forysiowi i Maciejowi Mamakowi, satysfakcji z pracy, zadowolenia z osiąganych przez wychowanków wyników oraz wytrwałości w dalszych działaniach, na rzecz popularyzacji sportu dzieci i młodzieży 

 

 

Odwiedzin :