WITAMY NA  STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. KS. STANISŁAWA PĘKALI  W SZALOWEJ

Kontakt

Sukcesy naszych biegaczy

Wrzesień i październik upłynęły pod znakiem różnorodnych zawodów biegowych. 6 września, w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy, był rozgrywany Bieg Małopolski. Więcej...

To 600 metrowy wyścig odbywający się na krynickim deptaku, w którym udział Biorą uczniowie małopolskich szkół. Naszą szkołę reprezentowało 24 uczestników – dziewięciu z nich zakwalifikowało się do biegów finałowych, a Szymon Szura, zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Warto podkreślić ten sukces, gdyż w każdej kategorii wiekowej startowało ok. 200 uczniów.

1 października odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe, na których reprezentanci naszej szkoły w składzie: Dawid Matusik, Michal Wysopal, Kacper Biel, Dariusz Gryzik, Adam Mucha, Artur Kostrzewa, Patryk Zarzycki, Bartosz Jerzak i Karol Biskup, zajęli II miejsce. W sztafecie poszerzonej o Michała Wiejaczkę i Szymona Barczyka, reprezentowali Powiat Gorlicki na Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, odbywających się na terenie lotniska w Nowym Targu.
4 października, na stadionie lekkoatletycznym w Bobowej była rozgrywana XX Spartakiada Lekkoatletyczna Powiatu Gorlickiego. Po raz kolejny na tej imprezie swoje wysokie umiejętności biegowe zaprezentował Szymon Szura, zajmując 3 miejsce w biegu na 1000m. Na tym samym dystansie, na zawodach wojewódzkich rozgrywanych w Tarnowie zajął on 8 miejsce.