Zespół Szkół w Szalowej

WITAMY NA  STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. KS. STANISŁAWA PĘKALI  W SZALOWEJ

 Kontakt    

Co słychać w oddziale sportowym?

Znajdujemy się w połowie pierwszego półrocza roku szkolnego w którym do życia powołany został oddział sportowy o profilu piłkarskim. Grupa (w niej cztery dziewczynki) liczy 21 uczniów, których połączyła wspólna pasja - pilka nożna. więcej...


Poza standardowymi lekcjami WFu trzy razy w tygodniu odbywają się zajęcia w formie 90 minutowego treningu piłkarskiego. W ultranowoczesnym kompleksie sportowym Szalowa Sport Arena. Do dyspozycji zawodników jest boisko naturalne oraz sztuczne pokryte halą pneumatyczną - co pozwala na trening w komfortowych warunkach niezależnie od pogody. Ponadto ośrodek posiada w pełni wyposażoną siłownię i pomieszczenia do odnowy biologicznej.


Warto wspomnieć też o nietuzinkowej kuchni serwowanej przez hotelową restaurację. Smaczne i urozmaicone dania przygotowywane dla młodych sportowców dbają o odpowiednie odżywienie zmęczonych mięśni.


Po ponad dwumiesięcznym okresie który za nami, można się pokusić o małą recenzję projektu. Chłopcy i dziewczęta mają możliwość podnosić swoje umiejętności podczas zorganizowanych zajęć, jak również w trakcie meczów kontrolnych - sparingowych oraz okazjonalnych turniejów. Ponadto gros zawodników rywalizuje w rozgrywkach I ligowych reprezentując swoje kluby sportowe. Zdecydowana większość z nich gra w lokalnej Akademii Respect, ale są i chłopcy, którzy trenują w innych pobliskich zespołach. W sumie treningii w ramach zajęć szkolnych i klubowych to spora dawka ruchu. Małe osiągnięcia po takiej intensywnej pracy już się pojawiły. Grupa chłopców oraz jedna dziewczyna z rocznika młodszego (2008) zajęli drugie miejsce w turnieju z "Podwórka na stadion" na szczeblu powiatu gorlickiego. Natomiast reprezentacja szkoły, złożona w większej części z uczniów klasy 6 b, będzie niebawem reprezentować powiat gorlicki w piłce nożnej halowej - po tym jak zdobyła mistrzostwo powiatu.


Miejmy nadzieję, że młodzi sportowcy z jeszcze większym zaangażowaniem będą pracować nad poprawą swoich umiejętności, by sprawiać jeszcze więcej radości sobie i swoim najwierniejszym kibicom - rodzicom. 

Odwiedzin :