Zespół Szkół w Szalowej

WITAMY NA  STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. KS. STANISŁAWA PĘKALI  W SZALOWEJ

 Kontakt    

Kolejne sukcesy w konkursie plastycznym

Ostanie miesiące obfitowały w sukcesy naszych młodych plastyków w wielu konkursach plasrtycznych. Czyt. więcej... 

 

Laureaci Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego Związku OSP RP – edycja 2022

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny ma na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży  ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych, a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych. Uczniowie na zajęciach koła plastycznego, stosując różnorodne techniki plastyczne  przedstawili własne wyobrażenia udziału straży pożarnych w działaniach związanych z przeciwdziałaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych, jak również ratownictwo specjalistyczne i akcje ratowniczo-gaśnicze. Na konkurs wysłano 14 prac następujących autorów: Anna Hyziak, Aleksandra Apola, Wiktoria Pisarczyk, Marlena Migacz, Wiktor Paluch – uczniowie klasy 1a, oraz Magdalana Bryła kl. 5a, Szymon Pabis kl. 5a, Abram Marlena kl. 5a, Gabriela Szewczyk kl. 5a, Aleksandra Zielińska kl. 5a, Gubała Patrycja kl. 5b, Wiktor Turski kl. 5b, Karol Czernecki kl. 5b, Ksawery Kostrzewa kl. 5b

Za nami 2 etap tegoż konkursu – POWIATOWY. Zwycięsko oba etapy zakończyli: Anna Hyziak klasa 1a, Aleksandra Apola klasa 1a oraz Ksawery Kostrzewa kl. 6a. Uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Należy dodać że w etapie gminnym I miejsce zajęła praca Karola Czerneckiego z kl. 6a.
Nagrodzone prace
 
 
 
Przed nami eliminacje wojewódzkie i finał centralny. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.
 
Obszerne relacje dostępne pod linkami
 
 
 
 
Z MIŁYM AKCENTEM W NOWY ROK 2022. 
 
Praca Martyny Barczyk z klasy 4 znalazła się w jubileuszowym wydaniu kalendarza Magurskiego Parku Narodowego na rok 2022. Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że Martyna była laureatką konkursu z 2020r pt. „Pocztówka z Magurskiego Parku Narodowego”. Mamy nadzieję, że bieżący rok będzie pełen sukcesów dla Martyny jak również innych uczniów naszej szkoły.
 
 
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO MAGURSKIEGO PARKU NARODOWEGO PT. „MIĘDZY ZMIERZCHEM A ŚWITEM”
 
 
Dwóch uczniów z naszej szkoły zostało nagrodzonych i 4 wyróżnionych w XVI edycji konkursu plastycznego Magurskiego Parku Narodowego pn. „Między zmierzchem a świtem”. W czwartek, 16 grudnia  2021R. w siedzibie parku, w Krempnej odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników. Warto zauważyć, że nagrodzone i wyróżnione prace, zostały wybrane spośród 261 nadesłanych na konkurs prac z 18 szkół podstawowych.
W konkursowym jury zasiedli: Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz – dyrektor GOK w Nowym Żmigrodzie, artysta, plastyk, Irena Ziemba – dyrektor GOK i R w Krempnej, Magdalena Kuś – pracownik Magurskiego Parku Narodowego.
Podczas wernisażu prac oraz oficjalnego ogłoszenia wyników, nagrody oraz dyplomy odebrali:
– Anna Hyziak kl. 1a  – II miejsce
– Wiktor Paluch kl.1a – III miejsce
Wyróżnienia
- Natan Kafel kl. 1a, Zofia Dziedzic kl. 4, Martyna Barczyk kl. 4, Kinga Niemaszyk kl.4
Pozostałym uczestnikom konkursu, których prace zakwalifikowano do wystawy wręczono nagrody pocieszenia.
 
 
 
W tym roku po raz kolejny w historii konkursu oprócz nagród oraz wyróżnień przyznano nagrodę publiczności, którą przyznano Aleksandrze Sorota z kl. 4. Dodatkową atrakcją wernisażu były warsztaty artystyczno-przyrodnicze, w czasie których powstała przyrodnicza instalacja opowiadająca o zimowym świecie przyrody. Podsumowującym było spotkanie z pracownikami MPN i opowieści o wilkach.
Relacje z opisanego wydarzenia dostępne są pod zamieszczonymi poniżej linkami;
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Odwiedzin :